Kraj za Rudya Garciu: BATE ga koštao poraza, Roma ima novog trenera

Ekipa Rome sinoć je poražena od BATE Borisova u okviru drugog kola nogometne Lige prvaka.

Nakon remija sa Barcelonom u prvom kolu (1:1) na Olimpicu, mnogi su već bili upisali Romi tri boda sa gostovanja kod bjeloruskog prvaka.

Međutim, BATE je nakon samo 31 minute igre u prvom poluvremenu sa tri gola potpuno potopio ekipu trenera Rudya Garcie, koja se od toga nije mogla oporaviti.

Zabila je Roma do kraja dva gola, ali nije bila ni blizu pozitivnom rezultatu.

Tako se nastavlja posrtanje ekipe u koju je mnogo uloženo i od koje se očekuje četvrtfinale Lige prvaka i titula prvaka Italije.

U ovom trenutku Garcia je daleko od oba cilja, pa mu se nakon sinoćnjeg poraza ozbiljno drma stolica.

Italijanski mediji tvrde kako je Roma već sve dogovorila sa Carlom Ancelottijem, te kako će Garciji službeno biti uručen otkaz nakon utakmice sa Palermom koja je na programu narednog vikenda.

Igor Stasevic Goal - BATE Borisov 1-0 AS Roma 29.09.2015[1] by Soccer-Way